AK Partili Bozdağ’dan Şanlıurfa’ya hızlı tren, yeni otoyol ve uçak müjdesi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ’da Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün proje tanıtım toplantısına katıldı. 

Bozdağ burada yaptığı açıklamada, Beyazgül’ün yaptıkları hizmetlerin dörtte biri kadar yapanları ayakta alkışladığını belirterek “İstanbul Büyükşehir Belediyesi bunun yanında yaya kalır. Ankara da öyle yaya kalır. Ankara’dan, İstanbul’dan daha büyük şehirlerden daha güzel, daha verimli, Şanlıurfalı hemşehrilerimizin hayrına ve yararına gece gündüz çalışarak eserler kazandırdı ve Şanlıurfaamıza. Şehircilik anlamında ileri götürdü. Ben şimdi buradan bütün hemşerilerime söylüyorum. Şu anda devam eden yol projeleri ve açılan yollar yapılan kavşaklar vesaireler acaba açılmamış olsaydı Allah için Şanlıurfa’nın trafiği nasıl olurdu? Çok büyük zorluklar içerisinde olurdu. Zeynel başkan bir yandan ulaşım altyapısını daha da güçlendirmek, Şanlıurfamızın kapanmak üzere olan ya da kapalı damarlarını yeniden açmak, trafiğe nefes aldırmak isterken, öte yandan da yaktıklarıyla Şanlıurfalı kardeşlerimize diyor ki, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” dedi.

“BOŞA HARCAYACAK VAKTİMİZ YOK”

Bozdağ “Ülkemiz için gece gündüz büyük bir gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Şanlıurfa’nın kaybedecek vakti yok bir. Dakika bir saniye boşa harcayacak vakti de yok. Hem Zeynel başkanımızın hem diğer belediye başkan adaylarımızın, belediye meclis üyelerimizin Şanlıurfa için daha yapacak çok ama çok işi var, hayata geçirecek çok projelerimiz var. Bizim sizin duanıza sizin desteğinize ihtiyacımız var. Bizi dualarınızla desteklerinizle yeniden bu şehrin yönetiminde. Söz sahibi yaptığınızda Şanlıurfa cumhurbaşkanımızla, hükümetimizle el ele geleceğe daha güçlü bir şekilde yürüyecektir.” diye konuştu.

HIZLI TREN YOLA ÇIKTI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nun Şanlıurfa’da incelemelerde bulunduğunu belirten Bozdağ “Şehir hastanemizin yanındaki 2 kavşak gittik gördük, proje başladı. Hastane açılışına yetişecek. Zeynel başkanımız projeleri içerisinde sizlerle paylaştığı Urfaray için bakanlık, Büyükşehir Belediye başkanlığımız beraber çalışıyorlar. İnşallah projesi tamamlanır tamamlanmaz Çevre, Ulaştırma ve Altyapı bakanlığımız da Büyükşehir Belediye başkanlığımız işbirliği içerisinde Urfarayı da yeni dönemde Zeynel başkanın liderliğinde Şanlıurfa’ya kazandırıyoruz.” dedi.

Bozdağ hızlı tren ile ilgili müjdeyi paylaşırken şöyle konuştu:

“Şanlıurfa Hızlı treni istiyor. Dün Bakanımız dedi ki; hızlı tren Mersin’den yola çıktı, geliyor. İnşallah projesi bitti. Eğer ek yatırım programına aldırabilirsek bu yılın sonu yeni yılın başında eğer olmazsa 2025 yılında hızlı trenin inşa ihalesini yapacağız. Bir yandan raylı sistemle, öte yandan da hızlı trenle yeni dönemde Şanlıurfa’yı Zeynel başkanın ve ekibiyle beraber AK kadrolar Şanlıurfamıza kazandıracaktır.”

ŞANLIURFA’YA YENİ OTOYOL

Bozdağ “Bir başka önemli bir proje. Dün belki şanlıurfalı hemşerilerimizi ilk duydu. Bakanımız dedi ki, ipekyolu kapsamında yol ve kuşak projeleri içerisinde yer alan orta koridorun bir ayağı da şanlıurfa’dan geçecek. Irakın Basra körfezi’ndeki fa limanından bir güzergah geliyor. Şanlıurfaya doğru şanlıurfa’dan da tabii avrupa’ya kadar bu güzergah gidecek 1.200 kilometresi. Irakın içerisinde 320 kilometresi türkiye’mizin sınırları içinde ve bu sınırların içerisinde de şanlıurfa’mızda var. Yani ova köy üzerinden gelecek şanlıurfamıza uğrayacak ve buradan ülkemizin diğer yerlerine proje kapsamında ulaşacak. Bu ne demek bu şu demek bu yol otoban olacak. Yani urfa yeni bir otobanla buluşacak bir. 2 aynı zamanda bu yolda hızlı tren olacak 3 enerji nakir hatları olacak. Dördüncüsü de bu yol sadece ulaşım yolu değil, aynı zamanda yatırımı istihdamı aşı arttıracak. Refahı yükseltecek urfa’nın dünya pazarlarına daha kolay ulaşmasına sağlayacak bir ticaret yoludur. Aynı zamanda işte onun da projeleri başladı. Yeni dönemde hep beraber. Bunu hayata geçireceğiz. Hükümet olarak biz cumhur ittifakı hükümeti olarak öyle söyleyeyim.” diye konuştu.

İZMİR UÇUŞLARI BAŞLIYOR

Bozdağ Şanlıurfa İzmir uçak seferleri konusunda da müjdeyi paylaşmak “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ulaştırma ve altyapı bakanımızın direktörlüğünde bu meseleyi yakından takip edeceğiz. Şimdiden bu yol otoban enerji nakil hatlarında hayırlı olmasını diliyorum. Tabii zaman alacak ama biz niyetimizi ama biz hedefimizi urfa için gerçekleştireceğimiz hayallerimizden birini daha urfalı kardeşlerimizin vicdan terazilerinin üzerine koyuyoruz tabii iz. Şanlıurfa havayolu ulaşımı bir ara kesildi. Dün bakanımız müjdeyi verdi. Izmir Şanlıurfa havayolu ulaşımına yeniden Mart’ın ilk yarısında açılıyor. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x